گوشت گوساله ویل یا گوشت های لاکچری در تهران!

گوشت گوساله ویل

اجناسی که با ارزش و قیمت های بسیار بالا به فروش می رسند با عنوان لاکچری یا فانتزی در بین مردم شهرت دارند. این واژه اغلب در رابطه با ماشین، خانه، گوشی همراه و … برای مردم آشناست. اما شاید باور گوشت های لاکچری برای مردم کمی دشوار باشد. به تازگی خبری مبنی بر عرضه گوشت های لاکچری در سطح شهر تهران شنیده شده که با قیمت نجومی به فروش می رسند. این گوشت های لاکچری همان گوشت گوساله ویل است که با توجیهاتی در رابطه با قیمت، به مشتریان عرضه می شود. با ما همراه باشید تا صحت و سقم این ماجرا را مشخص کنیم.

گوشت گوساله ویل

به تازگی خیبری در سایت ها منتشر شده که یک شرکت فعال در زمینه پرورش دام، گوشت گوساله ویل را با قیمتی بسیار بالا (حدود 900-700 هزار تومان) به فروش می رساند. آقای علی اکبر صالحی (رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی) ضمن تایید این خبر، در رابطه با ادعای تولید کننده درباره قیمت این محصول اظهار نظر کرده است. به گفته این مقام آگاه عرضه این محصول در سطح شهر تهران بسیار مجدود است. اما در زمینه تعیین قیمت آن تخلفاتی صورت گرفته است. به همین دلیل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید در این زمینه ورود پیدا کند.

علت قیمت بالای گوشت گوساله ویل

تولید کننده این محصول دلایل زیر را بای قیمت بالای گوشت گوشت گوساله ویل عنوان کرده است:

  • پرورش گوساله در محیطی ایزوله و عاری از هرگونه ویروس و باکتری های بیماری زا
  • ماساژ روزانه دام ها که موجب افزایش لطافت گوشت دام می شود
  • پخش موسیقی در محل نگهداری گوساله
  • ارگانیک بودن گوشت گوساله
  • تغذیه دام با استفده از شیر

صحت و سقم قیمت گوشت های لاکچری در تهران

کارشناسان تمامی دلایل عنوان شده برای گوشت گوساله ویل را بررسی نموده و به یک جمع بندی نهایی دست یافته اند. قیمت محاسبه شده توسط کارشناسان اختلاف چشمگیری با قیمت درج شده برای آن محصول دارد. قیمت محاسبه شده توسط کارشناسان بین 100 الی 150 هزار تومان است. این در حالیست که قیمت فروش این نوع گوشت، در سطح شهر بین 700 الی 900 هزار تومان می باشد.

ضمناً برخی موارد عنوان شده برای این نوع گوشت قابل انطباق با واقعیت نیست. به عنوان مثال، پخش موسیقی موجب افزایش تولید شیر شده و تاثیری در کیفیت گوشت ایجاد نمی کند. علاوه بر این پخش موسیقی نمی تواند هزینه های بالایی به تولید کنندگان تحمیل کند. بنابراین اختصاص دادن بخشی از این افزایش قیمت به پخش موسیقی مبنای صحیحی ندارد. ثانیاً ماساژ دادن روزانه دام ها بیشتر شبیه یک ادعاست و با واقعیت مطابق نیست.