روده گوسفند بعد از فرآوری برای ساخت چه وسایلی به کار گرفته می شود؟

روده گوسفند

گوسفند زنده با هدف استفاده از گوشت ذبح می شود؛ اما کاربرد گوسفند زنده فقط محدود به گوشت نیست و تقریبا تمامی اجزای بدن آن مورد استفاده قرار می گیرد. کله و پاچه، سیرابی، شیردان، روده، جگر، دل و قلوه از جمله این موارد هستند. این مقاله به معرفی روده گوسفند ، نحوه فرآوری و کاربردهای آن اختصاص داده شده است. با ما همراه باشید.    

تاریخچه استفاده از روده گوسفند

انسان ها از گذشته های دور از گوسفند برای رفع بسیاری از نیازهای خود بهره می گرفتند. گوشت گوسفندی یکی از مهم ترین خوراک بشر از گذشته تا بحال بوده است. البته کاربرد گوسفند فراتر از این مسئله بوده و سایر بخش های بدن این حیوان برای ساخت ابزار و ادوات به کار گرفته شده است. به عنوان مثال می توان به روده گوسفند اشاره کرد که برای ساخت تیر و کمان، شلاق و زه کاربرد داشته است. این بخش از لاشه به اندازه ای کاربردی بوده که شغلی مجزا برای پاکسازی و آماده سازی آن وجود داشته است. این پیشه زهتابی نام دارد.   

روده گوسفند

روده گوسفند بافتی سخت و منعطف دارد و به سادگی از هم گسسته نمی شود. روده بره در مقایسه با گوسفند ظریف تر بوده و وزن و قطر کمتری دارد. روده گوسفندی در ساخت موارد زیر کاربرد دارد:  

  • تهیه سوسیس و کالباس  
  • ساخت سیم برای ادوات موسیقی مثل تار و ویلون  
  • ساخت برخی وسایل ورزشی مثل راکد تنیس  
  • تهیه لاستیک  
  • چادر شب  
  • نخ بخیه برای جراحی   

میزان تولید روده گوسفندی در ایران

همانطور که از مطالب فوق برمی آید، روده گوسفند کاربرد فراوانی داشته و در صنایع مختلفی می توان از آن بهره برد. تولید این محصول در ایران بسیار زیاد است. به نحویکه که کشور ما رتبه اول تولید روده گوسفندی در جهان را به خود اختصاص داده است.

در کنار این خبر خوب، باید گفت که متاسفانه هیچ صنایعی در ایران برای فرآوری روده این حیوان وجود ندارد و به صورت کاملاً خام به سایر کشورها خصوصا منطقه اروپا صادر می شود. همین موضوع ایران را به نخستین صادر کننده روده گوسفندی در جهان تبدیل کرده است. بخش تأسف بار و ناراحت کننده ماجرا اینجاست که جایگاه ایران فقط نمایانگر برتری ایران از لحاظ کمی نیست؛ بلکه کیفیت روده تولیدی از لحاظ کیفیت نیز بی نظیر است.   

فرآوری سنتی روده گوسفند در ایران  

تنها مورد فرآوری روده گوسفند در ایران، روش سنتی است که به آن زهتابی گفته می شود. این حرفه در گذشته فعالان زیادی داشته ولی امروزه موارد معدودی از آن مشاهده می شود. البته می توان با ایجاد نوآوری این شغل را دوباره زنده کرده و موجب رونق تولید شد. انجام کار زهتابی دشواری های زیادی داشته و کاملا به صورت دستی انجام می شود.

مراحل کار زهتابی به شرح زیر می باشد: 

  • تهیه روده از کشتارگاه (روده لشی که همان روده با محتویات آن است)  
  • پاکسازی روده ها و خروج سریع محتویات قبل از تغییر رنگ روده (لش گیری)   
  • ضدعفونی کردن روده با کمک نمک  
  • درجه بندی روده ها استفاده برای ساخت تجهیزات مختلف