گوسفند عید قربان را چگونه می توانیم بدون دردسر تهیه کنیم؟

گوسفند عید قربان

در این مطلب قصد داریم به موضوع عرضه گوسفند زنده عید قربان بپردازیم.

مقدمه

ماه ذیحجه آخریم ماه قمری است که نزد مسلمانان با روزهایی بزرگ، عزیز و سرشار از برکت شناخته می شود. عید قربان، یکی از بزرگ ترین اعیاد مسلمانان است که در همین ماه قرار دارد. دهم ماه ذیحجه، عید قربان (عید خون، عید نحر یا عید الاضحی) نام دارد.

فلسفه عید قربان

فلسفه عید قربان، به داستانی درباره حضرت ابراهیم (ع) بازمی گردد. خداوند به حضرت ابراهیم (ع) فرمان داده تا فرزند خود، حضرت اسماعیل (ع) را قربانی کند. حضرت ابراهیم نیز برای اجرای فرمان الهی، فرزند خود را به قربانگاه برده اما به خواست خداوند، کندی خنجر مانع انجام فرمان می شود. در آن لحظه فرشته وحی، جبرئیل به همراه یک میش بر حضرت ابراهیم نازل شده و ایشان میش را قربانی می کنند. از آن زمان تاکنون این روز با نام عید قربان و قربانی به نماد این روز تبدیل شده است. در واقع عید قربان روزی است که حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) با سربلندی امتحان الهی را پشت سر گذاشتند. خداوند درباره این موضوع در سوره صافات (آیات 105-104) می فرمایند:

«وَ نادَيْناهُ أَنْ يا إِبْراهيمُ قَدْ صَدَّقْتَ الرُّؤْيا إِنَّا کَذلِکَ نَجْزِي الْمُحْسِنينَ»

«و ما او را ندا دادیم که اى ابراهیم، همانا آن رؤیا را حقیقت بخشیدى و آنچه را مأمور شدى انجام دادى; ما همان گونه که ابراهیم را آزمودیم و پاداش دادیم، نیکوکاران را مى آزماییم و پاداش مى دهیم».

اعمال عید قربان

عید قربان اعمال مختلفی دارد که عبارتند از:

  • غسل
  • دعای ندبه
  • نماز عید قربان
  • دعاهای مخصوص که برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به مفاتیح مراجعه نمود.
  • قربانی کردن: این عمل برای حجاج بیت الله الحرام حاضر در سرزمین وحی، واجب است؛ به نحوی که هر فرد باید یک راس دام از هر نوع گاو، گوسفند زنده یا شتر قربانی کند. قربانی کردن یک نماد و به معنای نفس است که باید قربانی شود. پس از قربانی، گوشت حاصل بین اطرافیان و خصوصاً نیازمندان توزیع می شود.

ویژگی های دام مورد استفاده برای عید قربان

 گاو، گوسفند یا شتر مورد استفاده برای ذبح در عید قربان، باید ویژگی های خاصی داشته باشد که عبارتند از:

  • دام مورد نظر، خیلی جوان یا خیلی پیر نباشد. سن تعیین شده برای گوسفند، بالای هفت ماه، برای گاو، بالای دو سال و برای شتر، بالای پنج سال می باشد.
  • دام مورد نظر، از لحاظ جسمانی در سلامت کامل قرار داشته و بیمار نباشد. هر گونه نقض ظاهری مثل لنگ بودن، مشکل بینایی و … برای دام قربانی قابل قبول نیست.
  • از لحاظ وزنی لاغر نبوده و تا حد امکان گوشتی و چاق باشد.
  • هر حاجی باید یک دام ذبح کرده و برای افراد حاضر در سرزمین وحی، قربانی اشتراکی پذیرفته نیست.
  • یکی از اعمال قربانی و ذبح گوسفند، ذکر این دعاست: «وَجَّهْت ُ وَجْهِي َ لِلَّذِي ْ فَطَرَ السَّماواتِ وَ الْأرْضَ حَنِيْفاَ مُسْلِماَ وَما أنا مِن َ الْمُشْرِكِيْنَ إنَّ صَلاتِي ْ وَ نُسُكِي ْ وَ محيايَ وَمَماتيِْ لِلّه رَبِّ الْعالَمِيْن َ لاشَريْك َ لَهُ‌ وَ بِذالِك َ اُمِرْتُ وَ أنا مِنَ الْمُسلِمِيْن َ، ألَّلهُمَّ مِنْك َ وَ لَكَ‌ بِسْمِ الله ِ وَالله ُ أكْبَرُ،‌ ألَّلهُمَّ تَقَبَّل مِنـِّي»

تهیه گوسفند عید قربان

ما در آستانه ورود به ماه ذیحجه قرار داریم و عید قربان و بازگشت حجاج بیت الله الحرام را در پیش رو داریم. اگر برای تهیه گوسفند قرانی برای این مراسم دغدغه دارید، هم اکنون با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. *** یکی از مراکز معتبر در زمینه خرید و فروش گوسفند به صورت اینترنتی و آنلاین است. کارشناسان ما به صورت 24 ساعته، آماده خدمت رسانی به شهروندان تهرانی هستند. در هر ساعتی از شبانه روز با شماره های ثبت شده تماس و سفارش خود را ثبت کنید. محصول مورد نظر شما در زمان و مکان تعیین شده به همراه باسکول و قصاب ارسال خواهند شد.

چرا دامداری تیموری؟

عرضه بهداشتی دام زنده

کلیه خدمات فروش گوسفند زنده و دام زنده دامداری تیموری تحت نظارت اتحادیه بوده و سلامت دام های تامین شده توسط اداه کل دامپزشکی مورد تایید است.

تحویل فوری گوسفند عید قربان

این مرکز کلیه خدمات پس از سفارش دام زنده و فروش گوسفند زنده برای عید قربان را در کوتاه ترین مدت در همه مناطق تهران در طول شبانه روزی ارائه می نماید.

فروش گوسفند عید قربان با قصاب

جهت تهیه گوسفند زنده برای قربانی با شماره 09123590824 تماس حاصل نمایید.