نژاد خروس لاری چه ویژگی هایی از خود نشان می دهد؟

نژاد خروس لاری

نژاد خروس لاری یک از مهمترین نژاد ها محسوب می شود.از اصلی ترین مشخصه های  این نوع نژاد می توانیم به جنگندگی و استقامت انان اشاره نمود. خروس بازان از این نوع خروس اغلب در نمایش و جنگ بین خروس ها استفاده می کنند.سوالی که در اینجا مطرح می شود این می باشد که ایا این خروس در سراسر کشور موجود است یا خیر؟ در این جا باید پاسخ داد بله ولی بهترین نژاد آن در شهر لار پرورانده می شود.

دامداری تیموری ارائه دهنده خدمات در زمینه دام زنده به صورت شبانه روزی با سرویس و قصاب رایگان 02122186584 , 09123590824

شکل ظاهری نژاد خروس لاری

این خروس ها از لحاظ ظاهری به جز رنگ پر و بال از بقیه جهات شبیه به هم می باشند.

خروس افغانی

صورتی از خروس لاری را که در مجاورت مرز ایران افغانستان پرورانده می شود و کمی از خروس لاری سنگینتر است را خروس افغانی می گویند.

خصوصیات ظاهری نژاد اصیل ایرانی

_ نوک عقابی مانند و کوتاه

_ پاهاای سبز و یا زرد رنگ

_ سرگرد

_ چشم سفید و یا زاغ و دارای دمی رو به پایین می باشد.

نژاد جنگلی

نژاد جنگلی به نژادی می گویند که به دست امده از نسب خروس ترک و ایرانی یا ترک با افغانی ایرانی باشد که در غرب کشورمان یافت می گردند.

نژاد مالای و مالاگاچ چیست؟

با بهم پیوستن  نژاد های ذکر شده در مکان های همانن کرمانشاه و کردستان، نژاد هایی به نام های مالای و مالاگاچ پدید می ایند.

نژاد کلنگی چیست؟

در نواحی شرقی کشور  نژادی به اسم کلنگی موجود است که دارای چشمانی زاغ و سفید و فیروزه ای می باشند این نژاد نسبی افغانی ایرانی از خروس لاری محسوب می گردد.نوع گوناگون مالای و مالاگاچ موجود درغرب کشور در نواحی شمال غرب کشور علی الخصوص حوالی تبریز می باشند و از لحاظ قدرت بدنی همانند نژاد کردستانی این خروس می باشند.

پرورش نژاد خروس لاری

خروس های لاری در مناطق ساحلی استان هایی مانند مازندران، گیلان و بندانزلی، گلستان نیز پرورانده می شوند. علت  علاقه مندی به خروس های لاری در بین خروسبازان برای نمایش دادن و همچنین جنگ بین خروس ها می باشد که این امر در ترکمن های موجود در استان گلستان بسیار مبحث جذابیست.

مرغ لاری جزو نژادهای سنگین به شمار می رود اما بااین وجود میزان حد بلوغ و روییدن پرها در این نوع از نژاد در  ابتدای کار با کندی همراه می باشد.

سرعت میزان رشد نژاد لاری

شتاب میزان رشد این نوع از نژاد پس  از سه ماهگی  افزایش می یابد و در یک سالگی ۳ تا ۴ کیلوگرم وزن اضافه می گردد.

علاوه بر این خروس  لاری در سن یک سالگی میانگین ۴ تا حتی بیشتر از ۵ کیلوگرم نیز وزن اضافه می نماید.

درباره مجموعه ما بیشتر بدانید !

چگونه می توان از خدمات دامداری برادران تیموری استفاده کرد؟

در صورت نیاز به هر گونه دام با هر نژادی، فقط کافیست به وب سایت ما مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را از طریق شماره های تماس ثبت و قطعی کنید. پس از مشخص شدن مکان و زمان دقیق، تحویل دام در درب منزل صورت می گیرد. البته در صورت عدم تمایل به دریافت درب منزل، متقاضی می تواند به مجموعه مراجعه کرده و خود محصول را تحویل بگیرد.

عرضه دام زنده شهرداریجایگاه دام زنده