نقش پروتئین بر تولیدمثل گاوهای شیری مثبت یا منفی است؟

نقش پروتئین بر تولیدمثل گاوهای شیری

تاکنون مطالعات گسترده ای در رابطه با تغذیه گاوهای شیری انجام شده و نتایج ارزنده و قابل توجهی به دست آمده است. آگاهی از این نتایج تا حد امکان برای دامداران لازم است و تاثیر بسزایی در بهبود تولیدات دامی آنها خواهد داشت. یکی از این موارد مربوط به نقش پروتئین بر تولیدمثل گاوزنده شیری است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

***
خرید غیرحضوری انواع نژادهای دامی
***

تغذیه گاو شیری

در برهه های خاصی از زندگی یک گاو شیری، تغذیه اهمیت بیشتری پیدا می کند. دوره پس از زایمان، یکی از این موارد است که بهبود تغذیه از لحاظ تولید شیر بیشتر اهمیت پیدا می کند. البته فواید تغذیه مناسب فقط به دلیل تولید شیر بیشتر نیست؛ بلکه می تواند قدرت تولیدمثل گاو شیری را نیز تقویت کرده و میزان سودآوری را افزایش دهد. بنابراین واحدهایی که به تغذیه گاوهای شیری پس از زایمان بهای بیشتری بدهند، قطعاً پس از مدت کوتاهی اثرات مثبت آن را لمس خواهند کرد.

آنگونه که از نتایج تحقیقات صورت گرفته برمی آید، ارتباط بین تغذیه و تولیدمثل گاو فرآیند بسیار پیچیده ای است و نمی توان آن را به سادگی تجزیه و تحلیل نمود. زیرا فاکتورهای مختلفی از قبیل سن، انرژی، سلامت رحم و …در آن تاثیر گذار بوده و تنها تغذیه مطرح نیست. اما این موضوع که “فقر غذایی منجر به انواع بیماری ها از قبیل مشکلات تولیدمثلی می شود”، یک حقیقت و غیرقابل انکار است.

***
برای خرید هر نوع دام زنده فقط کافیست با ما تماس بگیرید
***

نقش پروتئین بر شیردهی گاوها

تغییر جیره غذایی گاوهای شیری پس از زایمان با هدف افزایش شیر و بازدهی انجام می شود. در این راستا ممکن است برخی مواد غذایی به جیره اضافه و برخی موارد از آن حذف شوند. پروتئین یکی از مواردی است که به جیره اضافه می شود. دامداران از این ماده برای طعم بخشیدن به غذای دام و خوش خوراک کردن آن استفاده می کنند. در نتیجه غذای مصرفی گاو شیری افزایش یافته و طبیعتاً شیر تولیدی نیز افزایش می یابد.

نقش پروتئین بر تولیدمثل گاوهای شیری

در رابطه با نقش پروتئین در تولیدمثل گاو شیری نظرات مختلفی وجود دارد. برخی این رابطه را مستقیم، برخی برعکس و عده ای دیگر رابطه ای خاص بین این دو پارامتر قائل نیستند. مواردی از این مطالعات (مثل تحقیقات دانشگاه اورگان) اعلام می کند که که افزایش بیش از حد پروتئین خام در جیره غذایی، توان تولیدمثلی گاو شیرده را کاهش می دهد.

***
دامداری برادران تیموری
***

این فرآیند به دلیل طولانی شدن زمان اولین تخمک گذاری بعد از زایمان در روزهای باز رخ می دهد. در نتیجه فرآیند گوساله زایی دچار تاخیر می شود. دلیل اختلاف نظرها در رابطه با نقش پروتئین بر تولیدمثل گاو شیرده را می توان به استفاده های متنوع از این ماده نسبت داد. به عنوان مثال تاثیر منابع پروئینی با پروتئین خام ممکن است متفاوت باشد.

***
سفارش دام زنده در هر ساعت شبانه روز
***

علاوه بر این منابع پروتئینی از لحاظ پروتئین های غیرقابل تجزیه و قابل تجزیه با یکدیگر متفاوتند. برخی مطالعات نشان می دهد که بخش قابل تجزیه پروتئین می تواند غلظت پروژسترون را کاهش دهد. این هورمون در دوران آبستنی و مرحله عبور جنین از لوله رحم اهمیت فوق العاده ای دارد. البته این ارتباط به صورت دقیق و قطعی هنوز به اثبات نرسیده است.

***
***