نحوه تهیه سوسیس و کالباس خانگی به چه شکل است؟

تهیه سوسیس و کالباس

این مقاله به بررسی نحوه تهیه سوسیس و کالباس و مقایسه این دو فرآورده اختصاص دارد. مطالعه این مطلب برای افراد علاقمند به این دو ماده غذایی توصیه می شود.     

دامداری تیموری: یکی از مهمترین مراکز فروش دام زنده در سراسر کشور هستیم. با یک تماس دام زنده را به همراه قصاب از ما با اطمینان خرید کنید !

تغییر سبک زندگی

سبک زندگی انسان ها در عصر جدید، تفاوت های زیادی با دهه های گذشته داشته است. پیشرفت تکنولوژی و فناوری یکی از مهم ترین عوامل دخیل در تغییر سبک زندگی است. تغییرات ایجاد شده فقط محدود به یک حوزه نیست و در همه بخش ها مشاهده می شود. خوراک، پوشاک، مسکن، سیستم های حمل و نقل و …، از جمله این موارد هستند.     

تغییر سبک زندگی در حوزه خوراک

امروزه خوراک انسان ها بیشتر به سوی استفاده از انواع گوشت ها متمایل شده است. استفاده بی رویه و زیاد گوشت مرغ، گوسفند، برقلمون، گاو، خوک و …، تعادل اکوسیستم آنها را دچار اختلال کرده است. از بین رفتن و کاهش جمعیت حیوانات نیز یکی دیگر از تبعات تعییر سبک زندگی انسان هاست.   

غذاهای گوشتی و فرآورده های حاصل از آنها در تمامی نقاط جهان، طرفداران زیادی دارند. رایج ترین و محبوب ترین فرآورده های گوشتی، سوسیس و کالباس نام دارند. این فرآورده ها، بهترین گزینه برای تهیه انواع ساندویچ و غذاهای فست فودی محسوب می شوند. 

سوسیس  چیست؟

 سوسیس یکی از فرآورده های گوشتی است که به صورت نیمه آماده عرضه می شود. مصرف خام این ماده، برای سلامتی بسیار مضر است و باید قبل از استفاده سرخ یا کبابی شود. سطح سوسیس با استفاده از یک لایه پلاستیکی، سلولزی و یا از جنس کلاژن پوشیده می شود. این کار در گذشته با استفاده از روده حیوانات انجام می شد. انواع مختلف سوسیس ها عبارتند از:  

 • هات داگ  
 • هات داگ شکاری  
 • کوکتل پنیری   
 • کوکتل ویژه و …

کالباس چیست؟

کالباس یا ژامبون، نوع دیگری از فرآورده های گوشتی است که به صورت آماده عرضه می شود؛ به همین دلیل به سرخ یا کبابی کردن قبل از مصرف نیاز ندارد. انواع کالباس بر اساس گوشت مورد استفاده در تهیه، عبارتست از: 

 • ژامبون مرغ   
 • ژامبون گوشت  
 • ژامبون بوقلمون  
 • ژامبون دودی   
 • ژامبون خوک  
 • میکس شده  
 • بیکن و …  

دامداری تیموری با مدیریت جناب سلیمان تیموری عرضه کننده دام زنده و تضمین قیمت به همراه باسکول و تحویل رایگان در محل

نحوه تهیه سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس بر پایه گوشت سفید و یا قرمز تهیه می شوند. بنابراین اصلی ترین ماده مورد نیاز برای تهیه سوسیس و کالباس، گوشت چرخ شده است. روغن، تخم مرغ (زرده)، آرد گندم، سیر، ادویه (نمک، فلفل، دارچین، زنجبیل، جوز هندی، هل و میخک)، سبزیجات معطر، سایر مواد مورد نیاز در تهیه و تولید این فرآورده های گوشتی است. بسیاری از کارخانه های تولید کننده سوسیس و کالباس، ممکن است در فرآیند تولید از فراورده های غیرمجاز استفاده کنند. ناسالم بودن این فرآورده ها نیز نتیجه این اقدامات غیرقانونی تولید کنندگان است.

نحوه تهیه سوسیس و کالباس خانگی

برای در امان بودن از این محصولات، باید توجه بیشتری به علامت استاندارد درج شده روی آنها داشت. تهیه سوسیس و کالباس خانگی نیز راهکاری بسیار مناسب برای حفظ سلامتی است. دو واقع این روش، بهترین راهکار برای افراد علاقمند به غذاهای فست فودی محسوب می شود. فقط کافیست مواد تشکیل دهنده این فرآورده ها را با یکدیگر مخلوط و سپس آنها را سرخ و یا کبابی کرد.