اهلی کردن حیوانات و هر آنچه لازم است درباره تاریخچه آن بدانید.

اهلی کردن حیوانات

تاریخچه اهلی کردن حیوانات را تا چه اندازه می شناسید؟ برای پاسخ به این سوال این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

علت اهلی کردن حیوانات

جانداران مختلفی بر روی این کره خاکی وجود دارند که همگی برای ادامه حیات به انرژی نیاز دارند. کسب انرژی به دو روش عمده صورت می گیرد. یکی از این راه ها، فتوسنتز است که توسط گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. روش دیگر، تغذیه از گیاهان یا حیوانات است که مورد استفاده انسان ها قرار گرفته است. انسان ها از زمان های دور به نیاز خود به چهارپایان برای ادامه زندگی، پی بردند. آنها در این میانه توانستند برخی حیوانات را اهلی کنند. این کار فواید بسیار زیادی برای انسان ها را در پی داشته است.

دامداری برادران تیموری با خدماتی گسترده آماده عرضه انواع دام زنده

اولین حیوان اهلی

اولین حیوانی که در حدود ده هزار سال پیش اهلی شد، سگ است. تا پیش از این انسان فقط حیوانات را شکار کرده و برای مصارف مختلف به کار می برد. اما پس از اهلی کردن حیوانات، سگ ها به عنوان کمک شکار و محافظ، به کار گرفته شدند. انسان ها در پرورش و زاد و ولد سگ ها دخالت زیادی داشته اند؛ از همین رو سگ ها، تنوع زیادی دارند.

نتیجه اهلی کردن حیوانات

  • رشد و پیشرفت جوامع بشری
  • ایجاد زندگی شهرنشینی
  • شکل گیری زندگی شهری و پدیده افزایش جمعیت
  • روی آوردن به دام و پرورش آن ها

دامپروری

دامپروری، شاخه ای از علم کشاورزی است که در آن دام ها برای مقاصد مختلف پرورش داده می شود. هر روزه و با افزایش جمعیت، اهمیت این صنعت بیش از پیش مشخص می شود. به نحوی که دامپروری، یکی از مهم ترین شاخه های صنعت کشاورزی است. تولیدات صنعت دامداری نیز که در زمینه خوراک و پوشاک به کار برده می شود، بسیار پرسود بوده و ارزش زیادی دارد. کشاورزی و دامپروری، نقش زیادی در توسعه جوامع بشری داشته و از بخش های مهم اقتصاد در همه کشورها هستند.

خرید دام زنده شهرداری

خرید و فروش دام زنده در ایران

در ایران نیز، خرید و فروش و معامله دام در اکثر شهر ها و روستاها در جریان است. این کار در روستاها، سهم بزرگی در گذران زندگی و معیشت خانوارها دارد. در تهران نیز معامله گوسفند زنده به فراوانی صورت می گیرد و آمارها حاکی از انجام سه هزار معامله در روز است. برای تامین نیاز مردم به فرآورده های دامی و گوشتی، مراکز متعددی در زمینه پرورش انواع دام در تهران و سایر شهرها فعالیت می کنند. دایر شدن این مراکز، علاوه بر ایجاد اشتغال، به اینگونه معاملات رونق بخشیده است. در یکی از این مراکز داد و ستد، دام زنده و بهداشتی شهرداری، زیر نظر بازرسان سازمان دامپزشکی فعالیت و به شهروندان خدمت رسانی می کند.

مرکز عرضه دام زنده قائم
فروش انواع دام زنده