بهترین راه نگهداری گوشت چرخ کرده را بهتر بشناسید

بهترین راه نگهداری گوشت چرخ کرده

اگر به دنبال شناخت بهترین راه نگهداری گوشت چرخ کرده هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما  نکات مهم درباره چگونگی نگهداری گوشت قرمز چرخ کرده در یخچال را بازگو نماییم.

گوشت قرمز یکی از پر کاربرد ترین مواد غذایی ایرانیان به حساب می اید پس روش نگهداری درست آن امری بسیار مهم و حساس به شمار می رود . گوشت چرخ کرده به علت پیمودن دفعات تهیه و همچین به علت دارا بودن چربی نگهداری از آن مستلزم به رعایت نکاتی است که در ادامه برای شما بازگو می نماییم.

مشتریان عزیزجهت تهیه دام زنده شهرداری میتوانند با شماره 09123590824 تماس حاصل نمایند.

مناسب ترین راه جهت نگهداری گوشت قرمز چه می باشد؟

چنانچه ما قصد داریم از گوشت به مدت طولانی محافظت کنیم . میبایست با حداکثر سرما آن را منجمد نماییم . این کار کمک می کند  تا مرغوبیت و ارزش غذایی آن در بیشترین سطح ممکن پایدار بماند.

سوالی دیگری در اینجا مطرح می شود که چگونه می توان این نوع انجماد بدون فوت وقت انجام داد؟

بهتر است بدانیم به منظور این کار تنها لازم می باشد که بعد از خریدن، آن را به قطعات ریز و کوچک قسمت نماییم و به صورت تماما نازک، درون یک نایلون پلاستیکی آن را  کاملا پهن کنیم و بعد در  درون فریزر بگذاریم.

نکته مهم

این نکته را در نظر داشته باشیم که هرچه حجم گوشت بسته بندی شده کمتر باشد و همچنین آن را نازک تر و پهن تر بسته بندی کرده باشیم و البته دمای فریزر هم کمتر باشد بدین شکل گوشت با کیفیت بالا و همچنین سریعتر منجمد می گردد.

بهترین راه نگهداری گوشت چرخ کرده

به این علت که چنانچه  کلفت و با حجم زیادی بسته بندی نماییم، ممکن است گوشت ها یی که در مرکز بسته بندی می باشند فوری منجمد نشوند . که این مسئله می تواند  سبب به وجود آمدن  فاسد شدن گوشت در قسمت مرکزی بسته بندی و همچنین پراکنده شدن آن به باقی  نواحی ها گردد و یا دگرگونی در نوع کیفیت گوشت به همراه داشته باشد.

همچنین بخوانید:
مرکز ذبح و عرضه بهداشتی دام زنده شهرداری تهران

سوال دیگری که در این زمینه مطرح می شود این می باشد که  گوشت چرخ کرده را تا چه مدت زمانی  می توانیم در فریزر از آن نگهداری نماییم؟

باید عرض کنیم تا هیچ مدتی! به سبب ریز شدن بافت گوشت، موجود بودن چربی همچنین آزاد گشتن آنزیم ها و مداخله داشتن چندین پروسه دیگر که باعث  دستکاری در گوشت  می گردند به هیچ وجه نبایست درون فریزر از آن مراقبت نماییم.

مناسب ترین راه جهت باز کردن یخ گوشت چه راهی می باشد؟

نخست باید این نکته را خاطر نشان نمایم که برخلاف انجماد گوشت که می بایست بدون فوت وقت انجام گیرد . باز نمودن یخ گوشت مستلزم این است تا خیلی آهسته و به تدریج انجام بپذیرد.

 تا  قطرات جمع شده ی آب داخل گوشت به شکل سوزنی خارج گردند و بدین شکل بافت آن ماده غذایی پاره نگردد و مواد مغذی موجود در آن به صورت خونابه اتلاف نگردد.

توصیه های آخر

اصلی ترین سفارش این می باشد که قطعاً تاریخ گذاشتن گوشت در درون فریزر را با یک وسیله مناسب همانند(ماژیک ویا…) بر روی بسته گوشت یادداشت نماییم .

و گوشت های بسته بندی شده را هرچه زودتر استفاده نمایید . که تا در همه حال گوشتی با بالاترین نوع کیفیت را در مصرف نماییم.

همچنین سعی کنیم  از باز و بسته کردن افراطی درب فریزر جلوگیری نماییم تا دما و رطوبت درون آن به متغیر نباشد.

 همینطور میبایست گوشت تازه را در جایگاه های متناسب که به جهت محافظت از  گوشت درون یخچال کار گذاشته شده است بگذاریم تا خونابه گوشت بر روی باقی خوراکی ها نپاشد و کثافت های ممکنه ی گوشت به دیگر مواد غذایی  کثیف نگردد. در خاتمه می گویم که چنانچه به این نکات عمل نماییم خطری از لحاظ خراب شدن پروتئین  و یا دیگر مواد مغذی ما را تهدید نخواهد کرد.