کله پاچه و سیرابی و تفاوت های آنها ؛ کدام برای استفاده مناسب تر است؟

کله پاچه و سیرابی

کله پاچه و سیرابی

کله پاچه و سیرابی یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایران زمین به شمار می رود. البته کله پاچه فقط محدود به ایران نیست و در برخی کشورهای دیگر نیز طبخ می شود. از قبیل:

  • کشورهای عربی
  • ترکیه
  • بلغارستان
  • آذربایجان
  • ارمنستان
  • گرجستان و …

***

این دو خوراک به واسطه خواص فراوان خود محبوبیتشان را تاکنون حفظ کرده اند. اما این دو خوراک چه خواصی دارند؟ کدامیک برای مصرف مفیدترند؟ برای پاسخ به این سوالات خواندن این مطلب را از دست ندهید.  

خواص کله پاچه و سیرابی

کله پاچه         

این غذای دیرپز و فوق العاده سنگین از طبخ دست و پا، سر، مغز، زبان، گوش و چشم گوسفند و گوساله به دست می آید. اما باید توجه داشت که برخی بخش های آن مضرات بیشتری برای سلامتی انسان دارد.

مزایای کله پاچه

کله پاچه نوعی خوراکی سرشار از بافت کلاژنی است. به همین دلیل می تواند بافت استخوانی را به مرور تقویت و بازسازی کند. افراد مبتلا به دردهای استخوانی و پوکی، می توانند کله پاچه را در برنامه غذایی خود بگنجانند. کله پاچه حاوی مقادیر قابل توجهی پروتئین و ویتامین است. از این رو می تواند نیاز بدن به این مواد را تأمین کند.   

مضرات کله پاچه

کله پاچه حاوی مقادیر قابل توجهی کلسترول و اسیدچرب مضر است. مصرف بی رویه و عدم تحرک دو عاملی است که منجر به تشکیل رسوب داخل رگ ها می شود. در نتیجه زمینه بروز بیماری های قلبی عروقی فراهم می شود. بی توجهی به این نکته احتمال سکته قلبی و مغزی را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.علاوه بر این، مصرف بیش از حد کله پاچه برای افراد مبتلا به اوریک اسید بالای خون و همچنین نقرس، توصیه نمی شود. به همین دلیل بهتر است مصرف کله پاچه به یک بار در ماه محدود شود.      

***
دسترسی آنلاین به خرید انواع دام با دامداری تیموری
با کارشناسان ما تماس بگیرید
***

به گفته متخصصان تغذیه فقط افرادی مجاز به خوردن کله پاچه هستند که بعد از آن تحرک کافی داشته باشند. به عنوان مثال ورزشکاران و کشاورزان تحرک کافی دارند و می توانند کالری حاصل از آن را بسوزانند. به همین دلیل خطری از جهت کلسترول بالا و تنگی و گرفتگی عروق متوجه آنها نیست. لازم به ذکر است که فصل های سرد سال بهترین زمان برای مصرف کله پاچه می باشد و بیشترین همخوانی با مزاج افراد را داراست.  

سیرابی   

سیرابی در مقایسه با کله پاچه، حاوی چربی کمتری است. به همین دلیل مضرات کمتری دارد. بیشترین خاصیت سیرابی به تقویت سیستم گوارشی (معده و روده) بازمی گردد. مواد موجود در سیرابی بر سلول های مخاط معده اثر گذاشته و بافت آن را ترمیم می کند. به همین دلیل افراد مبتلا به اختلالات معده و اثنی عشر، سیرابی را در برنامه غذایی خود قرار می دهند. علاوها بر موارد مذکور، مقادیر قابل توجهی ویتامین B (B1 ،B2 ، B6 و B12) داخل این بخش وجود دارد که برای بدن مفید خواهد بود.

***