رژیم گوشت خواری چیست و چه تغییری در وزن افراد ایجاد می کند؟

رژیم گوشت خواری

اگر برای کاهش وزن خود به دنبال انجام رژیم گوشت خواری هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. تمامی نکات پیرامون این موضوع در ادامه مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

عوارض اضافه وزن

امروزه داشتن یک وزن ایده آل آرزوی بسیاری از افراد است. افزایش وزن مشکلات عدیده ای برای سلامت انسان ایجاد می کند. افزایش چربی و فشار خون، بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی عروقی، سکته های قلبی و مغزی و بسیاری موارد دیگر به عنوان عوارض چاقی شتاخته می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد مبتلا به چاقی به دنبال کاهش وزن خود با یک رژیم مناسب هستند.

انواع رژیم های غذایی

برنامه ها و رژیم های متنوعی برای کاهش وزن وجود دارد که از جمله آنها می توان به گوشت خواری، گیاه خواری، کتوژنیک، دوکان، کم چربی و … اشاره کرد. هر یک از رژیم های عنوان شده، ویژگی های خاصی داشته و برای طیف خاصی از افراد تاثیرگذارند. از این رو مناسب بودن یک رژیم برای یک فرد به معنای تاثیرگذاری صددرصدی ان برای همه افراد نیست. بنابراین افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند، باید قبل از هرگونه اقدامی تناسب رژیم مورد نظر را با طبع خود بسنجند.

رژیم گوشت خواری  

نوعی رژیم لاغری با نام کتوژنیک وجود دارد که کربوهیدارت کمی داشته و سرشار از چربی می باشد. به این رژیم، کم کربوهیدارت نیز گفته می شود. در این شرایط بدن به تدریج سوخت خود را از کربوهیدرات به چربی تغییر می دهد و منجر به لاغری می گردد. گاهی افراد در استفاده از این رژیم زیاده روی کرده و به شکل سخت گیرانه تری آن را اجرا می کنند. به این رژیم، گوشت خواری گفته می شود. در این رژیم محدودیتی در مصرف انواع گوشت ها وجود ندارد. اما حتی الامکان گوشت های کم چربی مثل مرغ و ماهی استفاده می شود.

غذاهای مجاز در این رژیم عبارتند از:

  • گوشت 
  • نمک 
  • آب   
  • تخم مرغ  
  • فلفل 
  • کره  
  • آبگوشت 
  • مغز استخوان  

کاربرد رژیم گوشت خواری

این رژیم اغلب توسط افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. البته تاثیر این رژیم بر علائم بیماری های فوق، به دلیل مطالعات کم صورت گرفته در این رابطه، به صورت قطعی به اثبات نرسیده است. استفاده از رژیم گوشت خواری موجب کاهش وزن می شود؛ زیرا کالری دریافتی بدن در مقایسه با قبل به میزان چشمگیری کاهش می یابد.   

***
دامداری تیموری ارائه دهنده خدمات در زمینه فروش گوسفند زنده 
به صورت شبانه روزی با سرویس و قصاب رایگان
شماره تماس: 09123590824
***

مخاطرات رژیم گوشت خواری

لازم به ذکر است که این رژیم خطرات زیادی در پی دارد. زیرا بدن به گروه های مختلف مواد مغذی نیاز داشته و تنها برخی از انها در گوشت موجود است. محدود کردن تغذیه به گوشت و حذف گروه های سبزیجات یا حبوبات می تواند بدن را به فقر برخی مواد دچار کند. ویتامین C، ویتامین E و فیبر از جمله این موارد هستند. علاوه بر این مصرف بیش از حد گوشت مضرات زیادی داشته و زمینه شکل گیری بیماری های قلبی و کلیوی را فراهم می کند. به همین دلیل متخصصان تغذیه توصیه می کنند که افراد به صورت خودسرانه هیچ رژیمی را اجرا نکنند و قبل از هر اقدامی با پزشک خود مشورت نمایند.