فواید زبان گوساله و گوسفند برای سلامتی انسان را بشناسید

فواید زبان گوساله و گوسفند

امروز قصد داریم برخی از مهمترین فواید زبان گوساله و گوسفند زنده را بیان کرده را در اختیارتان قرار می دهیم.

جالب است بدانید میزان خواص زبان گاو و گوسفند از ضرر های آن برای سلامتی انسان به میزان قابل توجهی بیشتر می باشد . به این دلیل که زبان گاو و گوسفند از دارای عضله و همچنین ماهیچه بیشتری به نسبت سایر ارگان های آن می باشد ،ولیکن باز هم دانستن فواید آن هرچه بیشتر به شما اطمینان خاطر می بخشد که بی هیچ دغدغه فکری و  یا مردد شدن زبان گاو و گوسفند را استفاده نمایید.

فواید زبان گوساله و گوسفند

طبق باور عامه خوردن اعضاء بدن حیوانات یک گونه از تغذیه ی ناسالم می باشد که باید تا حد جایز از آن پرهیز نمود. در حقیقت ولو با این که بر این امر آگاهی داریم که این مسئله کاملا صحت ندارد لذا ، میبایست بر حسب احتیاط به برخی از نکات را توجه نماییم .

به عنوان مثال : می گویند زبان گاو و گوسفند حاوی مقادیر بالایی از کلسترول می باشد به همین سبب انسان های زیادی از خوردن آن چشم پوشی می‌ نمایند .

در حقیقت  درست است که  زبان قادر است سطح کلسترول را بالا ببرد . لذا ، چنانچه  در سطح مناسب و کافی از آن مصرف نماییم سطح کلسترول بالا نرفته و مشکلی رخ نمی دهد . زبان گوسفند و گاو دارای نوع مخصوصی از اسیدهای چرب می باشد که این نوع اسید ها قادر می باشد میزان کلسترول را نیز تخفیض ببخشد . همچنین استفاده از ان در سطح متناسب از مبتلا شدن به بیماریهایی که در ذیل بیان نمودیم جلوگیری خواهد نمود:

ازدیاد میزان کلسترول

مصرف گوشت زبان گاو و گوسفند تنها زمانی  منجر به افزایش سطح کلسترول می گردد که  بیشتر از میزان استفاده نمایید. دلیل آن هم چربی های به خصوص موجود در زبان گاو و گوسفند می باشد که منجر به افول تولید کلسترول خوب و مقارن با آن افزونی تولید کلسترول بد می گردد.

با بالا رفتن میزان کلسترول بد شاهد مشکلاتی وخیم از جمله بیماری های شدید قلبی، مثل سکته و حمله ی قلبی و لخته شدن خون می باشیم.

همچنین بخوانید: پخش دام زنده بهداشتیقیمت دام زنده شهرداری تهران

محل خریداری شده

مسئله دیگری که باید در نظر داشته باشیم منبع تهیه فراورده های گوشتی می باشد مطمئنن به گوش تان خورده که بیماریهایی از طریق محصولات گوشتی آمده از منابع نامشخص در شرف توسعه می باشند . بری خرید از قصاب بپرسید که او این گوشت را از کجا به دست آورده . قصاب  می داند به آن گاو چه غذاهایی داده شده و یا محل زندگی آن کجا بوده.

حمایت از تولید ملی

شما با مصرف محصولات گوشتی که در داخل کشور تولید شده علاوه بر تضمین سلامتی خود به چرخه دامپروری و حمایت از تولید بومی نیز کمک خواهید نمود.

طبق فواید ذکر شده در صورت مصرف به جا و درست زبان گوسفند و گاو  مشکلی برای سلامتی تان پیش نخواهد آمد و حتی فواید زیادی برای شما نیز به همراه دارد . شما میتواند حداکثر دوبار در هفته از مزایای آن بهره جویید این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر شما از فراورده ها یی دیگری علاوه بر ان استفاده می نمایید از خوردن زبان ترجیحا خودداری کنید.

برای اطلاع ازخرید گوسفند زنده و استعلام قیمت از لینک تماس با ما وارد شوید.