بوهای غیرطبیعی گوشت تحت تاثیر چه عواملی ایجاد می شوند؟

بوهای غیرطبیعی گوشت

اگر به دنبال شتاخت منشأ ایجاد بوهای غیرطبیعی گوشت هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.این مطلب به یاری شما برای خرید گوشت سالم میپردازد. نویسنده در این مقاله همه جوانب را بررسی کرده و به یک نتیجه گیری جامع (که در ادامه ارائه شده)، دست یافته است.

منشأ بوهای غیرطبیعی گوشت 

تغذیه

منشأ بوهای غیرطبیعی گوشت در بسیاری از موارد، به نوع تغذیه دام زنده قبل از کشتار باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:  

  • استفاده بیش از حد معمول از آردماهی (پودر ماهی)، موجب ایجاد بوی ناخوشایندی از گوشت می شود. رفع این مشکل با قطع این ماده در جیره غذایی در فاصله زمانی شش هفته قبل از کشتار دام قابل دستیابی است.   
  • شلغم باید تا یک هفته قبل از کشتار به صورت کامل از جیره غذایی دام حذف شود. در غیر اینصورت گوشت حاصل از کشتار تحت تأثیر بوی شلغم قرار می گیرد.  
  • استفاده از چغندر تخمیر شده در جیره غذایی دام علاوه بر بوی نامطلوب، مزه ترشیدگی و صابون مانندی در گوشت ایجاد می کند.   

دامداری تیموری ما به مشتریان خود مطمئن ترین قیمت روز گوسفند زنده را ارائه میدهیم!

دارو   

استفاده از برخی داروها می تواند کیفیت گوشت را تحت تأثیر قرار داده و بوی ناخوشایندی به آن ببخشد. به همین دلیل فاصله زمانی استاندارد بین مصرف دارو و زمان کشتار اهمیت فوق العاده ای دارد. لاشه حاصل از کشتار تنها در صورتی قابل استفاده است که این بازه زمانی رعایت شود. در غیر اینصورت مجوز مصرف و توزیع برای آن صادر نمی شود.   

بیماری   

برخی بیماری ها می توانند منشأ بوهای غیرطبیعی گوشت قلمداد شوند. به عنوان مثال:  

  • گوشت، عضلات و کلیه دام های مبتلا به کتوز با بوی شیرین استون همراه است. البته بوی استون فقط مخدود به این بیماری نیست و برای موارد دیگری نیز صدق می کند. به عنوان مثال، بوی استون را می توان از گوشت دام های آبستنی که بلافاصله پس از زایمان کشتار می شوند، نیز استشمام نمود.
  • ابتلای دام به نفخ و یا یبوست و کشتار آن بدون انجام اقدامات درمانی، موجب استشمام بوی مدفوع از گوشت می شود.   
  • بیماری شاربن نیز می تواند بوی گوشت را از حالت معمول و طبیعی خارج کند.   

شرایط محیطی   

گاهی اوقات عوامل محیطی موجب طعم دار شدن و یا تغییر بوی گوشت می شود. قرار گرفتن گوشت در کنار مواد غذایی تازه و بودار از قبیل میوه و سبزی تازه یکی از این موارد است. مواد شیمیایی موجود در محل نیز تأثیری مشابه بر کیفیت گوشت خواهد داشت. به عنوان مثال، رنگ کاری محدوده نگهداری گوشت می تواند بر بوی آن اثرگذار باشد.   

عوامل جنسی  

گاهی اوقات، منشأ بوهای غیرطبیعی گوشت را می توان به نوع جنسیت دام نسبت داد. گوشت برخی دام های نر خصوصا بز و خوک، از خود بوی ادرار منتشر می کند. این بو که اغلب در گوشت حیوانات مسن وجود دارد، حتی پس از کشتار نیز در بافت آن باقی می ماند. به همین دلیل ارزش این گوشت ها در مقایسه با سایر موارد کمتر ارزیابی می شود. البته بوی مذکور باید قبل از استفاده کاملاً برطرف شده باشد. به همین منظور لاشه ها قبل از استفاده در یک سردخانه انباشته و نگهداری می شوند.   

فساد 

گوشت ممکن است تحت تاثیر نگهداری نامناسب، دچار فساد شده و دچار بوی نامطلوب ترشیدگی شود.