علت حرام بودن گوشت خوک را در چه چیز می دانید؟

علت حرام بودن گوشت خوک

دین اسلام کامل ترین دین الهی است که در رابطه با تمامی ابعاد زندگی انسان ها اظهار نظر کرده است. در این رابطه قوانینی وجود داردکه انسان را از برخی خوردنی ها، پوشیدنی ها و کارها منع نموده است. دلیل این تحریم ها و منع شدن ها، سود و زیان خداوند نیست؛ بلکه مضراتی است که برای سلامتی انسان ها وجود دارد. برخی از این مضرات امروزه اثبات شده و برخی دیگر قطعاً  در آینده به اثبات می رسند.توزیع گوشت سالم و تحریم گوشت خوک یکی از این احکام است. این مقاله به بررسی علت حرام بودن گوشت خوک اختصاص دارد. تا پایان همراه ما باشید.

دامداری تیموری : همه تلاشمان را در ارائه موفقیت آمیز توزیع دام زنده و گوسفند زنده خواهد بود!

علت حرام بودن گوشت خوک

همانطور که در ابتدا اشاره شد، مهم ترین علت حرام بودن گوشت خوک به خطرات آن برای سلامت مصرف کننده بازمی گردد. یکی از مورخان فرانسوی به نام ارنست رنان در این باره می گوید:

“اسلام پیروان خود را از بلاها و آسیب های سه مورد نجات داده است که عبارتند از: خوک، آب دهان سگ و شراب.”

مضرات گوشت خوک

بیماری های ناشی از باکتری

یک از موارد عنوان شده برای علت حرام بودن گوشت خوک بیماری های باکتریایی است. بسیاری از بیماری های ایجاد شده، عوارض جدی از خود بر جای می گذارند. در برخی موارد نیز می توانند به مرگ منتهی شوند. خطرناک ترین بیماری حاصل از باکتری های این نوع گوشت عبارتند از:

  • ذات الریه خونی
  • التهابات پوستی
  • گرفتگی خونی
  • اسهال خونی
  • سقط جنین
  • سل ریوی
  • تب مالت
  • مننژیت

بیماری های ناشی از کرم

گوشت خوک حاوی مقدار بسیار زیادی از انواع کرم هاست. کرم تریشن، فراوان ترین کرم موجود در این گوشت است. ویژگی منحصر بفرد این کرم، عدم تایرپذیری و تخریب با حرارت دیدن و پختن است. زیرا در حین پخت موادی در آن شکل می گیرد که به عنوان یک محافظ بای کرم ها عمل می کند. نوزادان این کرم ها یک پوسته آهکی در اطراف خود دارند. این پوسته به محض ورود به معده و در تماس با شیره موجود در آن از بین می رود. به این ترتیب سرعت رشد و تولید مثل آنها به میزان چشمگیری افزایش می یابد. کدو و آسکاریس نیز موارد دیگری از کرم های موجود در گوشت خوک هستند. کرم های معرفی شده منشأ بسیاری از بیماری های گوارشی از جمله خونریزی در انسان ها هستند. بنابراین ترک مصرف گوشت خوک یکی از اقدامات موثر برای اجتناب و کاهش این مشکلات قلمداد می شود. علاوه بر موارد مذکور، این گوشت دیر هضم بوده و سیستم گوارشی را دچار اختلال می کند.

بیماری سرطان

تاکنون تحقیقات گسترده ای در رابطه با گوشت خوک صورت گرفته است. نتیجه این تحقیقات رابطه بین مصرف گوشت خوک و ابتلا به انواع سرطان ها را تایید می کند.

بیماری های قلبی عروقی

گوشت خوک جزء گوشت های بسیار چرب دسته بندی می شود. میزان چربی این گوشت، حدود پنجاه درصد از کل گوشت می باشد. این یک زنگ خطر برای افراد مبتلا به چربی خون و مبتلایان به بیماری قلبی عروقی است. علاوه بر این، میزان اوریک اسید گوشت خوک بسیار بالاست. چربی و اوریک اسید بالا می تواند شرایط را برای ابتلا به بیماری قلبی عروقی بیشتر کند.