روش های برداشت ذرت برای تغذیه انواع دام چگونه است؟

روش های برداشت ذرت

جیره غذایی دام زنده انواع مختلفی دارد که ذرت یک نمونه از آن به شمار می رود. البته روش های برداشت ذرت بسیار متنوع است و شناخت همگی آنها برای دامداران الزامی است. برای آگاهی از این موضوع، مطلب را تا پایان مطالعه کنید.    

روش های برداشت ذرت برای تغذیه دام را بشناسید!

ذرت یکی از مواد غذایی پرکاربرد در صنعت دامداری است. دلیل اقبال زیاد دامداران به استفاده از این گیاه، کیفیت و ارزش غذایی بالای آن است. از مزایای این گیاه می توان به نشاسته، تولید انرژی فوق العاده و میزان بالای علوفه تولید شده در آن اشاره کرد.    

برداشت ذرت تازه

ذرت تازه در مراحل اولیه رشد این گیاه برداشت می شود. ارزش غذایی ذرت در این مرحله در سطح مناسبی قرار دارد. البته میزان ذرت تازه در وعده غذایی محدودیت دارد و نباید بیش از ده کیلوگرم شود. دلیل این موضوع را می توان به هضم سریع آن نسبت داد.   

برداشت ذرت دانه ای یا کنسانتره   

ذرت دانه ای از بلال های رسیده به دست می آید. برای تهیه این نوع ذرت، سه روش پیش روی تولید کننده قرار دارد. در روش اول، بلال به شکل کامل برداشت شده و پس از خرد شدن سیلو می شود. در روش دوم، بلال به شکل خرمن کوبی برداشت می شود. محصول به دست آمده که حاوی دانه و چوب بلال می باشد، سیلو می شود. در روش سوم نیز تنها دانه های ذرت به روش کمباین به دست می آید و در تغذیه دام مورد استفاده قرار می گیرد.  

برداشت علوفه ذرت  

بهترین زمان برای برداشت علوفه ذرت، زمانی است که حدود 30 الی 35 درصد آن را ماده خشک تشکیل داده باشد. نشانه این مرحله زرد شدن برگ های گیاه ذرت از سمت پایین و خمیری و سفت شدن دانه های آن است. اگر تولید کننده اقدام به برداشت علوفه قبل از زرد شدن برگ ها نماید، مواد مغذی موجود در آن در قالب پساب از سیلو دفع می شود. این فرآیند بخش بزرگی از ارزش غذایی علوفه ها را کاهش می دهد. البته بسیاری از افراد به این موضوع توجه چندانی نداشته و برگ ها را به شکل سبز برداشت و سیلو می کنند. البته در این شرایط راهکارهایی برای کنترل مواد مغذی و پساب آن وجود دارد که می توانند مشکلات عنوان شده را به حداقل برسانند.  

  • افزودن تفاله خشک چغندر قند به علوفه؛ به ازای هر تن 70-40 کیلوگرم
  • افزودن کربنات کلسیم؛ به ازای هر تن 1.5-1 کیلوگرم 
  • افزودن اوره به علوفه؛ به ازای هر تن 2-1 کیلوگرم    

نحوه سیلو کردن ذرت   

زمانی که دانه های ذرت به اندازه کافی رسیده شوند، برای سیلو کردن انتخاب می شوند. به این مرحله اصطلاحاً “خمیری سفت” می گویند. علاوه بر رعایت زمان مناسب برداشت، اندازه قطعات نیز اهمیت بالایی دارد. متوسط اندازه قطعات، هشت میلی متر است. اگر اندازه قطعات مطابق با استاندارد فوق باشد، علوفه به میزان کافی در سیلو فشرده می شوند. مراحل سیلو کردن به شرح زیر می باشد: 

  • برداشت علوفه و ذرت    
  • قطعه بندی   
  • پر کردن سیلو   
  • متراکم کردن سیلو   
  • ایجاد پوشش مناسب برای سیلو

عرضه آنلاین انواع دام در دامداری برادران تیموری