راه های تعیین کیفیت آغوز را چه اندازه می شناسید؟

راه های تعیین کیفیت آغوز

نویسنده در تلاش است که راه های تعیین کیفیت آغوز برای پرورش دام زنده را مورد بررسی قرار دهد. دلیل بررسی این موضوع را می توان به ارتباط تنگاتنگ کیفیت آغوز و سلامت گوساله تازه متولد شده نسبت داد. ما را تا پایان همراهی کنید.

آغوز چیست؟

آغوز عبارتست از اولین شیری که پس از زایمان گاو از آن ترشح می شود. وجه تمایز آغوز با شیر معمولی میزان بسیار بالای پروتئین و میزان کمتر چربی در آن است؛ به همین دلیل بهترین تغذیه برای گوساله تازه متولد شده به شمار می رود. در واقع سلامتی و افزایش سطح ایمنی بدن گوساله در گرو استفاده از این ماده است. نقش اصلی آغوز در بدن، “انتقال غیرفعال آنتی بادی” است. این کار زمانی به درستی انجام می شود که آغوز خورانده شده به گوساله، از لحاظ مقدار و کیفیت، در سطح مناسبی قرار داشته باشد.

جهت دریافت آخرین اخبار دام زنده از قسمت منوی سایت وارد مقالات شوید.

راه های تعیین کیفیت آغوز

آنتی بادی یا پادتن (ایمونوگلوبوبین)، بخش اصلی پروتئین های خونی گوساله محسوب می شود. اندازه گیری و تعیین میزان این ماده در خون، یکی از بهترین راه های تعیین کیفیت آغوز است. البته انجام دقیق این کار بسیار زمان بر است و دشواری های خاص خود را دارد. دستگاه های مختلفی در این زمینه وجود دارند که نمونه سرم را آنالیز کرده و میزان مواد جامد موجود در آن را اندازه گیری می کنند. رایج ترین دستگاه های موجود در این زمینه عبارتند از:

  • رادیال ایمونودیفیوژن
  • فراکتومتری
  • الایزا

مراحل روش فراکتومتری

  1. برای شروع روش فراکتومتری به عنوان یکی از راه های تعیین کیفیت آغوز، نمونه خون از سیاهرگ گردنی گوساله گرفته و درون لوله آزمایش ریخته می شود. لازم به ذکر است که نمونه خون باید از گوساله های یک الی هفت روزه اخذ شود.
  2. خون را درون دستگاه سانتریفیوژ قرار داده تا سرم آن جدا شود. البته در برخی موارد و به دلیل در دسترس نبودن دستگاه سانتریفیوژ، نمونه به صورت مستقیم و بعد از انعقاد، مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات صورت گرفته در این رابطه نشان می دهد که تفاوت چندانی بین نمونه های سانتریفیوژ شده و سانتریفیوژ نشده وجود ندارد.
  3. سرم حاصله درون دستگاه فراکتومتری قرار می گیرد. این دستگاه ها در دو مدل دستی و دیجیتال به بازار عرضه شده و در اختیار کاربران قرار دارند. نتایج حاصل از هر دو دستگاه نیز مشابه هم بوده و اختلاف معنا داری ندارند. اصول کار این دستگاه به این شیوه است که ابتدا پرتوی نور به نمونه سرم تابیده می شود. سپس محاسبات بر اساس میزان انعکاس و شکست نور انجام و تعداد دقیق پروتئین های موجود، به دست می آید.
  4. مرحله پایانی مربوط به تحلیل نتایج است. به عبارتی تعیین کیفیت آغوز با استفاده از اعداد و ارقام حاصله صورت می گیرد. حد طبیعی مواد جامد اندازه گیری شده برای نمونه سرم، معادل پنج گرم در دسی لیتر است. اگر عدد به دست آمده پایین تر از این سطح باشد، انتقال غیرفعال آنتی بادی آغوز، دچار ضعف و نقصان خواهد بود. نتیجه این فرآیند، گوساله هایی با سیستم ایمنی ضعیف است که سریع تر بیمار شده و در معرض مرگ زودرس قرار می گیرند.