دامداری پیشرفته و مهم ترین نکات پیرامون آن چیست؟

دامداری پیشرفته

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد دامداری پیشرفته بپردازیم، اگر می خواهید در مورد دامداری پیشرفته اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید.

با گذشت زمان همه چیز پیشرفته و مدرن شده است . همچنین دامداری هم از این قاعده مستثنی نمانده و با مجهز سازی گاوها به موقعیت یا ب  های ماهواره ای و همچنین ساماندهی حصار های غیر واقعی این پیشرفت به طرز چشم گیری قابل رویت می باشد .

جی پی اس (GPS) و یا  Global Positioning Syste چیست؟

سیستم ٔ موقعیت یابی جهانی می باشد‌ .  مجموعه ای تشکیل شده از  ۲۴ ماهواره می باشد که به دور زمین میچرخد در هر مدار ۴  عدد ماهواره نیز ساکن شده است و همچنین راکت مانند ‌های خردی ماهواره‌ را در راه درست حفظ می نماید. نام دیگر این گونه ماهواره ها (NAVSTAR)نیز می باشد.

گوسفند زنده برای قربانی

قدرت شناسایی

 سمت و قدرت شناسایی جایگاه جغرافیایی آن‌ حدود ۱۰ الی ۱۰۰ متر ممکن  می‌ نماید.

نحوه عملکرد

نحوه کارکرد این نوع از ماهواره ها آسان می باشد بدین صورت که از محاسبات ریاضی سهلی جهت توزیع اطلاعات کمک می‌ گیرند که به فرنام عرض ، طول  و همچنین ارتفاع از لحاظ جغرافیایی به وسیله دریافت کننده های زمینی برگردان گردیده اند .

دامداری پیشرفته

 امروزه دامداری قدیمی جای خود را به دامداری نوین و پیشرفته می دهد. به گفته ی دانشمندان وزارت کشاورزی در کشور امریکا به زودی گاوها  توسط دستگاه‌ موقعيت ياب ماهواره ای مهیا  می گردند و جایگاه آنان در درون اصطبل توسط فناوری واقعيت افزوده انجام مي‌ پذیرد، امکان دارد این گفته ها به دور از تصور انسان باشد لذا این یک ایده بسیار جالب و شگفت انگیز می باشد .

مرکز عرضه دام بهداشتی

 دامداری قدیمی

 رمه های بسیاری در چراگاه ها درون حصار ها یی از سیم و چوب  زیست می نمایند و طبق روشی که طی صد ها سال  دارای نفوذ می باشد.

مجهز کردن گاو به جی پی اس در دامداری پیشرفته

کار قلمرو های مجازي این می باشد که گاوها را داخل فضا های معین حفظ می نماید. اندرسون بر این باور می باشد که در حال حاضر میبایست به فکر بالا بردن سطح استاندارد ها در حرفه دام داری باشیم.

همانطور که میدانید به دلیل نقشه های فرسایش و آب و هوا  رویش در جاهای مختلف زمین متغیر می باشد زمینی را در نظر بگیرید ممکن است دام در زمینی مشغول چرا باشد که علوفه شاداب و باطراوت چند متر آن طرف تر از آن روییده شده باشد . در این صورت دامدار می تواند مکان حصار های خود را تغییر دهد اما این کار آسان نیست و بسیار دشوار می باشد پس آیا در این صورت بهتر نیست ما حصار های مجازی را درست کرده و به جای آن قرار دهیم؟

اندرسون که بر روي این پروژه که گونه ای از حصار های الکترونيکي جهت  نگهداری دام در داخل فضا یی می باشد . تمرکز نموده  در رابطه با نحوه عملکرد آن این گونه توضیح می دهد:

اين نوع از  حصار الکترونيکي با روشی پر آوازه چراي دام در چند چراگاه های  با ابعاد کوچکتر که نظارت برتري را مهیا می سازد پرداخته می گردد . لاجرم با در گذاشتن این نوع از نیرو در اختیار دامداران ، آنان می توانند  تا بدون دلواپسی مشغله روزمره خود را بگذرانند .

تا به امروز این مجموعه بر روی نقشه ی تجهیز گاوها به دستگاه جی پی اس تمرکز کرده کار این دستگاه این می باشد  که جایگاه دام ها را اعلام  می نماید . به عنوان مثال : زمانی که گاو به قسمت مرزی می رسند ، این دستگاه به آنان هشدار می دهد . نحوه هشدار دستگاه بدین گونه می باشد که در وهله اول با صدایی زیر و آرام پس از آن  با صدای بلندتر  و اگر گاو متوجه این امر نگردد شوک سبک را به آنان می دهد! این دانشمند این شوک را نخست بر روی خود آزمایش نموده تا حیوان از میزان شدت آن آزرده نگردد.