خواص گوشت شتر برای سلامتی شامل چه مواردی است؟

خواص گوشت شتر

با  سلام لطفا با ما همراه باشید تا با خواص گوشت شتر بیشتر آشنا شویم.

خواص گوشت شتر

غنی از پروتئین

گوشت شتر سرشار از پروتئین می باشد. که به منظور جلوگیری از عفونت بدن ، ساخت سلول های جدید و همچنین موجب نیرومند ساختن دستگاه ایمنی بدن می گردد . به گفته پزشک معروف (انجل) مصرف این گوشت  برای بهبود بیماران عضلانی ، مبتلا به کمبود پروتئین و یا بیماریهایی از این قبیل نیز عاری از فایده نمی باشد . لذا ، انجام تمام این کار ها میبایست پس از بررسی چگونگی مریضی شخص صورت گیرد . رژیم مطلوب برای این دسته از بیماران  عرضه متفق با البومین و یا شبیه به سفیده تخم مرغ می باشد . در این بین باید به نکات دیگر همچون وضعیت مالی بیمار و همچنین نوع ذائقه بیمار نیز توجه نمود .

همچنین بخوانید:

پخش دام زنده شهرداری و قیمت دام زنده 98

مداوای درد بدن با گوشت شتر

در طب سنتی گوشت شتر را جهت مداوای سیاتیک ، درد شانه ، درمان تب فصلی استفاده می نمودند جالب است بدانید از این نوع گوشت برای رفع مشکلات پوستی مانند کک و مک نیز استفاده می کردند بدین صورت که تکه های گوشت را گرم کرده و بر روی پوست قرار میدادند.

گوشت شتر و تقویت بینایی

در قدیم از سوپ گوشت شتر جهت تقویت قوه ی بینایی و همچنین علاج تیره شدن قرنیه  استفاده می نمودند. علاوه بر این یکی دیگر از خواص بی شمار این گوشت چربی آن می باشد که جهت پایین آمدن درد هموروئید استعمال می گردید.

تقویت انرژی بدن

به گفته گزارش یک روزنامه در عمان گوشت شتر این قدرت را دارد تا خستگی و کم انرژی بودن فرد را رفع نماید و آن هم به علت وجود انرژی ضروری سلول های بدن انسان در این نوع گوشت می باشد می باشد. همانطور که میدانید چربی شتر برعکس حیوانات دیگر که در عضلات خود ذخیره می نمایند در کوهان او ذخیره می گردد پس انرژی آن از چربی شتر نمی باشد . نکته مثبت دیگر در رابطه با گوشت شتر وجود گلیکوژن در ان می باشد.(کربوهیدراتی که در بدن به آسانی متابولیزه می شود و مبدل به گلوکز می گردد و عصب و همینطور سلول ها را اکتیو مینماید)به دلیل اینکه این گوشت توانایی ترمیم بافت اسیب دیده و همینطور بازتولید هورمون ها و انزیم ها را دارا می باشد مصرف این گوشت برای سالمندان هم بسیار مناسب است.

پایینترین میزان چربی

طبق گفته محققان در این زمینه میزان چربی در گوشت شتر به نسبت سایر حیوانات کمتر می باشد و همچنین نکته جالب و بی نظیر در رابطه با گوشت شتر، افت میزان چربی او  طی بالا  رفتن سن او می باشد. گوشت شتر برای سلامتی سودمند می باشد. این گوشت به دلیل داشتن پایینترین درصد چربی برای کسانی که به کاهش وزن علاقه دارند مفید می باشد. از دیگر ویژگیهای بی نظیر این گوشت پایین آوردن کلسترول خون انسان می باشد و ریسک بیماریهای قلبی عروقی را پایین می آورد.

سرشار از مواد مغذی

این گوشت شامل سه نوع الکترولیت اساسی بدن می باشد( منیزیم _ فسفر _اهن) به گفته پزشک حاذق دکتر الیکا مواد مقوی و انرژی زای بسیاری در گوشت شتر یافت می شود. در این گوشت علاوه بر خواص گفته شده ویتامین های 1B 2B E B6 و C نیز یافت می گردد.

سرشار از آهن

گوشت شتر منبع غنی اهن نیز می باشد‌. آهن یک نوع از مواد بنیادی مربوط به هموگلوبین خون می باشد که جهت وجود ان ریسک دچار شدن به  کم خونی را پایین می آورد . به افراد مبتلا به کم خونی سفارش می شود حتما از این گوشت بهره جویی نمایند.