خواص عصاره قلم گاو و گوسفند برای سلامتی کدامند؟

خواص عصاره قلم گاو و گوسفند

بسیاری از زنان خانه دار و حتی آشپزهای حرفه ای برای طعم دار و خوش مزه کردن غذاهای خود از قلم گاو یا گوسفند زنده استفاده می کنند. اجرای این دستورالعمل فقط محدود به طعم غذا نیست و به سلامتی بدن نیز ارتباط دارد. این مقاله با هدف بررسی خواص عصاره قلم گاو و گوسفند ارائه شده است. با ما همراه باشید.

مرکز خرید دام زنده تیموری همواره آماده ارائه خدمات خرید گوسفند به شما سروران گرامی میباشد.

خواص عصاره قلم گاو و گوسفند

آب ‎قلم گوسفند مزایای فوق العاده ای دارد و می تواند در بسیاری از موارد به عنوان یک مکمل طبیعی مورد استفاده قرار بگیرد. پزشکان طب سنتی در گذشته مصرف آب قلم گاو و گوسفند را برای بیماران مبتلا به آنفولانزا و یا سرماخوردگی تجویز می کردند؛ زیرا به واسطه مواد مغذی موجود در خود، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و دوره بیماری را کاهش می داد. علاوه بر این افراد مبتلا به ناراحتی های گوارشی نیز می توانستند برای بهبود وضعیت خود از این ماده استفاده کنند.

مطالعات صورت گرفته درباره خواص آب یا عصاره قلم این موارد را تأیید نموده و حتی حوزه استفاده از آن را گسترش داده است. علاوه بر موارد مذکور، خواص عصاره قلم گاو و گوسفند عباتند از:

بهبود وضعیت مفاصل

عصاره یا آب قلم گاو، گوسفند و حتی مرغ سرشار از کلسیم، کلاژن و ژلاتین است. هر یک از این مواد نقش مهمی در سلامت استخوان ها و مفاصل ایفا می کنند. بنابراین گنجاندن این ماده در برنامه غذایی به تدریج موجب استحکام استخوان ها و غضروف ها می شود. علاوه بر این عصاره یا آب قلم به عنوان مکمل طبیعی عمل کرده و می تواند درد یا سفتی مفاصل را در افراد بیمار تسکین دهد. به همین دلیل افراد مبتلا به آرتروز برای بهبود وضعیت مفصل های خود از این ماده استفاده می کنند.

سلامت دندان ها

غضروف ها و استخوان ها تنها بخش های مورد هدف این ماده نیستند؛ بلکه تاندون ها، رباط ها  حتی دندان ها نیز با مصرف آن استحکام، قدرتمندی و سلامت خود را به دست می آورند. بنابراین مصرف خواص عصاره قلم گاو و گوسفند به افرادی که به دنبال دندان های عاری از پوسیدگی هستند، توصیه می شود. لازم به ذکر است که این ماده چربی بسیار بالایی دارد و نباید در مصرف آن زیاده روی انجام شود.

کمک به زیبایی

خواص عصاره قلم گاو و گوسفند حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین، پروتئین (پرولین، گلیسین و …)، مواد معدنی و مواد مغذی می باشد. وجود این ترکیبات کمک شایانی به جوان سازی پوست و رشد بیشتر ناخن ها و موها است. خشکی و سلولیت پوستی نیز با استفاده از این ماده کاهش چشمگیری پیدا می کند.

کمک به کاهش وزن

افراد مبتلا به چاقی و اضافه ون می توانند بدون هیچ گونه نگرانی، این ماده در در برنامه غذایی خود قرار دهند. عصاره یا آب قلم، در کنار محتوای ارزشمند و غنی خود، کالری پایینی داشته و به کاهش وزن کمک می کند.

سوخت و ساز بدن

عصاره و آب قلم در خود اغلب مواد معدنی از قبیل آهن، منیزیم، کلسیم، فسفر و انواع ویتامین های B را در خود جای داده است. به همین دلیل می تواند مواد مورد نیاز برای سوخت و ساز سلول های بدن را فراهم کند.