خواص شگفت انگیز گوشت گوسفند را بهتر بشناسید:    

خواص شگفت انگیز گوشت گوسفند را بهتر بشناسید:    

خواص فوق العاده گدشت گوسفند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اشت. اگر سلامتی جز مسائل مهم در زندگی شماست خواندن این مطلب را از دست ندهید. قطعا با خواندن این مقاله در برنامه غذایی خود بازنگری کرده و گوشت گوسفند را در آن جای می دهید.

 

پیشگیری از سرطان   

گوشت گوسفند حاوی مقادیر قابل توجهی عنصر آهن و ویتامین B می باشد که برای سلامتی بدن بسیار ضروری هستند. سلنیوم و کولین موجود در گوشت گوسفند، بسیار ارزشمند است و از فعالیت و حمله رادیکال های آزاد به اندام های مختلف جلوگیری می کند. نتیجه این عمل، پیشگیری از سرطان و مهار سلول های سرطانی است. علاوه بر موارد ذکر شده، اسیدلینولئیک نیز در گوشت گوسفند وجود دارد که در رفع التهاب بخش های مختلف بدن موثر است. با التیام و رفع التهاب، زمینه تشکیل تومورهای بدخیم و سرطان از بین می رود.

 

کمک به کاهش وزن   

اگر به دنبال یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن هستید، مصرف گوشت گوسفند را از دست ندهید. این نوع گوشت، چربی کمی داشته و از تجمع چربی در بدن و افزایش وزن جلوگیری می کند. علاوه بر این، گوشت گوسفند حاوی مقادیر قابل توجهی محتویات ارزشمند همچون پروتئین و ویتامین B می باشد. به همین دلیل کمبود مواد مغذی بدن را جبران کرده و از افت انرژی در طول برقراری رژیم غذایی جلوگیری می کند.

پیشگیری از کم خونی   

شاید مهم ترین و شناخته شده ترین خاصیت گوشت گوسفند، رفع مشکل کم خونی بدن است. این نوع گوشت، حاوی مقادیر زیادی آهن است. آهن موجود در گوشت، گلبول های قرمز را افزایش داده و کم خونی را رفع می کند. جالب است بدانید که محتوای آهن گوشت گوسفند در مقایسه با تخم مرغ بیشتر است. این ویژگی گوشت گوسفند، بیش از همه برای زنان و خصوصا زنان باردار اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل در سه ماهه نخست بارداری یک برنامه جامع برای زنان باردار تدوین می شود که گوشت گوسفند در آن گنجانده شده است. به این ترتیب ذخیره آهن بدن مادر به حد استاندارد خود رسیده و به رشد صحیح و طبیعی جنین کمک می کند. همچنین با تأمین آهن و سایر مواد مغذی مورد نیاز جنین، کم  خونی و نقص های مادرزادی در جنین به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

کاهش درد قاعدگی

دردهای دوران قاعدگی با میزان آهن دفعی از بدن رابطه مستقیم دارد. هرچقدر که این میزان بیشتر باشد، درد نیز افزایش می یابد. بنابراین با استفاده از گوشت گوسفند می توان سطح میزان آهن بدن را افزایش و درد این دوران را کنترل کرد. علاوه بر این، مصرف گوشت کمبود آهن بدن که در این دوران حاصل می شود را جبران می کند.

 

سلامت بیشتر کلیه و مغز   

از ویژگی های گوشت گوسفند می توان به پتاسیم بالا و سدیم پایین آن اشاره کرد. افزایش سدیم در بدن عوارض خطرناکی دارد که مهم ترین آن افزایش فشار خون است. افزایش فشار خون، زمینه ساز بیماری های قلبی و کلیوی است و خطر سکته مغزی در فرد را افزایش می دهد. بنابراین با مصرف گوشت بسیاری از این خطرات را می توان کاهش داد.

 

تقویت سیستم عصبی    

امگا3 و ویتامین B12 از ترکیبات ارزشمند گوشت گوسفند است که نقش مهمی در تقویت سیستم عصبی بر عهده دارد. به همین دلیل افسردگی و استرس کاهش یافته و سیستم عصبی به شکل مناسب تر عمل می کند. این موضوع در کودکان اهمیت بیشتری دارد و خطر ابتلا به اوتیسم را کاهش می دهد.

 

سلامت پوست

پوست سالم نیازمند تغذیه سالم و تامین مواد مغذی است. گوشت گوسفند حاوی مواد ارزشمندی مثل ویتامین B ، B12، سلنیوم و کولین است که پس از مصرف در اختیار سلول های پوستی قرار می گیرند.