جیره غذایی گاو را چگونه می توان غنی از پروتئین کرد؟

جیره غذایی گاو

جیره غذایی گاو از بخش های مختلفی تشکیل شده است. پروتئین یکی از مهم ترین یبخش های جیره غذایی به شمار می رود. منابع مختلفی برای تامین پروتئین جیره غذایی وجود دارد. برخی از این منابع به صورت غیرمستقیم پروتئین را به بدن دام می رسانند. این مقاله به برسی کی از این منابع تحت عنوان اوره اختصاص داده شده است. با ما تا پایان همراه باشید.

 

نحوه تبدیل اوره به پروتئین در بدن گاو

گاهی اوقات تامین بخش پروتئینی جیره با استفاده از ازت غیرپروتئینی انجام می شود. اوره نمونه ای از ازت غیرپروتئینی مناسب برای گاو است. شکمبه گاو می تواند ازت غیرپروتئینی را هضم و آن را به ازت آمونیاکی تبدیل کند. میلیاردها قارچ و باکتری موجود در شکمبه گاو قابلیت استفاده از این ازت را دارا هستند. آنها از ازت برای ساخت ساختار خود استفاده می کنند.

نتیجه این فرآیند تولید پروتئین میکروبی است. این میکروب ها بعد از عبور از شکمبه و در بخ های پایین تر دستگاه گوارش مورد هضم قرار می گیرد. اسیدآمنه های حاصل از هضم این میکروب ها بلافاصله وارد جریان خون شده و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزایای اوره قیمت مناسب آن نسبت به سایر مکمل های پروتئینی است. به همین دلیل دامداران تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند.

 

تا چه اندازه می توان از اوره استفاده کرد؟

میزان اوره موجود در جیره بر مبنای محتویات خوراک دام انجام می شود؛ به عنوان مثال در صورت وجود مواد خوش خوراک از قبیل ملاس در کنسانتره، استفاده از اوره را می توان تا بیش از 30 درصد افزایش داد. ملاس یک ترکیب مناسب به لحاظ مواد معدنی و انرژی بالا است.

حتی ترکیب آب، اوره (10 درصد) و ملاس را می توان به صورت لیسدینی در اختیار گاو قرار داد. لازم به ذکر است که تولید پروتئین از منابع ازت غیرپروتئینی نیازمند کامل بودن جیره غذایی دام است. به عبارتی وجود مقادیر کافی کربوهیدرات، مواد معدنی و ویتامین در خوراک دام ضرورت دارد.

 

 

محدودیت استفاده از اوره در جیره غذایی گاو

به کارگیری اوره به عنوان پروتئین در جیره غذایی گاو در حیوانات با سن زیر یک سال با محدودیت همراه است. زیرا خطر مرگ را برای حیوان به همراه دارد. این موضوع برای گاوهای بیمار نیز صادق است.

 

هشدار!!!

دامدار در زمان افزودن اوره به جیره غذایی باید توجه زیادی در نحوه مخلوط کردن داشته باشد. مخلوط نشدن صحیح و وجود کلوخه اوره در خوراک دام مسمومیت غذایی گاو را به دنبال دارد. مسمومیت دارای علائمی از قبیل بی اشتهایی، ریزش بزاق و بی حالی است و در موارد شدید به مرگ ختم می شود.