تهیه دام زنده مراسم عاشورای حسینی

هدف ما از ارائه این مقاله، معرفی بهترین و ساده ترین روش خرید دام زنده برای مراسم عاشورای حسینی است. اگر شما نیز جزء متقاضیان خرید دام زنده و قربانی آن در این روز بزرگ هستید، ما را تا پایان همراهی کنید.

قربانی گاو، ، یا بزو یا گوسفند زنده برای قربانی ریشه در فرهنگ و آئین ما داشته و به جزئی از مراسم ها تبدیل شده است. بخشی از این مراسم ها، مذهبی و در مناسبت های خاصی انجام می شود. دهه اول محرم و عید قربان از جمله شاخص ترین این مراسم ها هستند. مناسبت های ماه محرم در پیش رو است و بسیاری از افراد متقاضی عرضه دام زنده شهرداری برای مراسم عاشورای حسینی هستند؛ از این رو تأمین دام سالم به یکی از دغدغه های شهروندان بدل شده است.

مرکز دام زنده تیموری

فعالیت این مرکز، با هدف سهولت دسترسی شهروندان به دام زنده تاسیس شده است. حضور خریدار، لازمه تهیه گوسفند زنده شهرداری از این مرکز نیست و تمامی مراحل کار از منزل و در چند دقیقه انجام می شود. متقاضیان قیمت دام زنده زنده می توانند از طریق شماره های  09123590824 با کارشناسان ما تماس حاصل کنند. کارشناسان مجموعه به صورت شبانه روزی آماده دریافت تماس و ثبت درخواست مشتریان می باشند.

یکی از امتیازات برجسته این مجموعه، سلامت دام های عرضه شده است؛ به نحویکه تمامی گله ها زیر نظر دامپزشک قرار داشته و واکسن های خود را در موعد مقرر دریافت می کنند. علاوه بر این، بیماری انگل در آنها توسط قرص های مخصوص کنترل می شود. امتیاز دیگر خرید از مرکز ***، حذف اتلاف وقت و هزینه های اضافی برای حمل و نقل است. در کنار این موارد می توان ارسال قصاب رایگان به محل را نیز اضافه کرد. به دلیل وجود این امتیازات و برتری های روش آنلاین بر روش حضوری، بسیاری از افراد جهت خرید از مرکز فروش دام زنده شهرداری برای مراسم عاشورای حسینی این مرکز را انتخاب می کنند.

مهم ترین نکات خرید دام زنده برای مراسم عاشورای حسینی

با وجود خدمات بی نظیر این مراکز در عرضه دام زنده، خریدار نیز موظف است به برخی نکات توجه داشته باشد. رعایت این نکات، لازمه دستیابی به یک خرید رضایت بخش است.

  • متقاضیان باید قبل از هر گونه اقدام در راستای خرید، تمامی مجوزهای اخذ شده توسط این مرکز را بررسی نمایند. اخذ مجوزها با سلامت دام رابطه مستقیم دارد.
  • با وجود گواهی سلامت برای دام های عرضه شده، خریدار نیز باید به ویژگی های ظاهری دام را زیر نظر بگیرد. لمس کردن دنده های پشت دام می تواند خریدار را از میزان گوشتی بودن آن آگاه کند. علاوه بر این وجود آبریزش بینی یا دهانی، اشتهای کم، کدر بودن چشم ها و یا کنده شدن راحت پشم ها حاکی از وجود نوع خاصی از بیماری در دام است و نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد.
  • خریدار پس از انجام ذبح موظف است، جگر دام را به دقت بررسی نماید. گوسفند سالم دارای جگری با رنگ طبیعی (بین قرمز و قهوه ای) و بافت سالم (صاف) است. رگ های آن عاری از هرگونه انگل بوده و درون آن هیچ لکه ای مشاهده نمی شود.