افزایش وزن دام های سنگین چه تبعاتی برای دامدار به همراه دارد؟

افزایش وزن دام سنگین

امروزه افزایش وزن دام های سنگین به یکی از معضلات دامداران تبدیل شده است. افزایش قیمت گوشت و به دنبال آن کاهش تقاضا نقش موثری در ایجاد این معضل دارند. این مقاله به بررسی تبعات افزایش وزن دام ها برای واحدهای دامداری پرداخته است. با ما همراه باشید.

 

مقدمه

در سال های اخیر میزان مصرف گوشت قرمز به دلیل افزایش قیمت روند کاهشی داشته است. این روند از اسفند سال 98 و به دنبال شیوع ویروس کرونا تشدید شده است. دلیل این موضوع تعطیلی اغلب واحدهای مصرف کننده گوشت قرمز در سطح شهرها است؛ به عنوان مثال می توان به هتل، رستوران، تالار و … اشاره کرد. کاهش خرید دام زنده از واحدهای تولیدی، ضرر و زیان بسیاری را به دامداران تحمیل کرده است. بخشی از این زیان ها مربوط به افزایش وزن دام سنگین است. وزن متعادل برای دام سنگین معادل 400 کیلوگرم است. اما امروزه این عدد به بیش از 800 کیلوگرم افزایش پیدا کرده است. تعداد دام دارای وزن بیش از 50 کیلوگرم حدود 200 هزار راس تخمین زده شده است.

 

تبعات افزایش وزن دام های سنگین

یکی از تبعات افزایش وزن دام های سنگین کاهش کیفیت گوشت است. به همین دلیل گوشت حاصل از این دام ها در بسیاری از بازارهای داخلی یا خارجی تقاضا ندارد. بخش بزرگی از وزن دام سنگین مربوط به افزایش حجم استخوان و چربی است. این موضوع موجب کاهش حجم گوشت می شود. از طرفی دام های سنگین بالای 500 کیلوگرم به خوراک بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل دامداران به لحاظ تامین نهاده دامی دچار مشکل می شوند. افزایش قیمت نهاده دامی و کمبود آن در بازار به این مشکلات دامن زده است.

 

راهکار مسئولان برای رفع این مشکل چیست؟

وزیر جهاد کشاورزی برای مقابله با این مشکل راهکارهای مختلفی را ارائه کرده است. صادرات گوشت مازاد، جلوگیری از واردات گوشت قرمز و خرید تضمینی گوشت قرمز از جمله این راهکارها به شمار می روند. آمارها نشان می دهد که میزان گوشت مازاد (گوسفند، گاو، گوساله) در کشور بیش از 500 هزار تن است. البته در مسیر صادرات گوشت قرمز مازاد مشکلاتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال کیفیت گوشت دام سنگین برای صادرات به بازارهای جهانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و دام ها در صورت اضافه وزن چندان مورد اقبال قرار نمی گیرند. از طرفی به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمامی کشورها واردات تمامی محصولات را با سختگیری بیشتری انجام می دهند.

 

سخن پایانی

در سال های اخیر دامداران به دلیل افزایش قیمت گوشت و کاهش تقاضا با مشکلات بسیاری مواجه شده اند. دامداران و دامپروران یکی از بسیار مشاغل آسیب دیده به دلیل شیوع ویروس کرونا هستند. زیرا بخش زیادی از واحدهای مصرف کننده گوشت از قبیل هتل ها، رستوران ها یا تالارها مجوز فعالیت نداشته یا با محدودیت باز هستند. در نتیجه بخش زیادی از دام سنگین روی دست دامداران باقی مانده است. افزایش وزن دام های سنگین به اعداد بالای 800 کیلوگرم، کاهش کیفیت گوشت و افزایش هزینه های نگهداری موجب شده تا بیشتر دامداران دام های خود را با قیمت های پایین به کشتارگاه ها بسپارند.