گوشت مورد نیاز رستوران ها و هتل ها

گوشت مورد نیاز رستوران ها و هتل ها را به صورت آنلاین تهیه کنید.

رستوران ها مکان هایی هستند که در آن انواع غذاهای ایرانی و فرنگی تهیه و سرو می شود. این مکان ها، محل برگزاری انواع مراسم شادی یا غم و اندوه است. علاوه بر این، رستوران ها تعدادی مشتری ثابت دارند که هر روزه از خدمات آنها استفاده می کنند. بنابراین حتی اگر مشتری ثابت رستوران نباشید، حتما در سال، چند بار به رستوران می روید.

مهم ترین اصول و معیار یک رستوران خوب، رضایت مشتری است و این امر زمانی حاصل می شود که رستوران از لحاظ کیفیت غذا و خدمات ارائه شده در سطح بالایی قرار داشته باشد. گوشت، یکی از مواد اولیه رستوران هاست که برای طبخ اغلب غذاهای ایرانی و غیرایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. کباب کوبیده، شیشلیک، برگ و … از جمله این غذها هستند. در وهله اول آنچه مهم به نظر می رسد، کیفیت گوشت گوسفندی مورد استفاده است. تازگی و سلامت گوشت تاثیر بسیار زیادی در طعم غذا دارد و آن را لذیذتر می کند. برای داشتن یک گوشت با کیفیت، معیار های مختلفی را باید در نظر گرفت. یکی از مهم ترین این معیارها، نژاد گوسفند است. گوسفندان نژادهای مختلفی دارند که هر یک برای هدف خاصی پرورش داده شده و ویژگی های متفاوتی دارند. علاوه بر این نحوه پرورش گوسفند نیز اهمیت دارد و نباید مورد غفلت قرار گیرد. به عنوان مثال، گوشت گوسفند پرورش یافته در مرتع با نوع پروار بندی شده مشابه نیست. موارد یاد شده، تنها مقدمه ای است که اهمیت خرید صحیح و اصولی گوشت گوسفند برای رستوران ها را نشان می دهد.

نکات مهم در خرید گوشت گوسفند برای رستوران و هتل

مسئول خرید هتل ها و رستوران ها در زمان خرید گوشت باید به نکات زیر توجه داشته باشند: 

  • اولین نکته، بررسی مهر دامپزشکی در سطح گوشت است. این مهر نشان دهنده انجام ذبح در کشتارگاه های مجاز و زیر نظر دامپزشک است.     
  • رنگ گوشت یکی از ویژگی های ظاهری گوشت است که اطلاعات خوبی از کیفیت گوشت به ما منتقل می کند. رنگ گوشت در حالت طبیعی، قرمز روشن است. وجود تیرگی، لکه قهوه ای، سبز یا خاکستری نشانه خوبی نیست و نشان دهنده فساد گوشت می باشد. لازم به ذکر است که گوشت گوساله در مقایسه با گوسفند، رنگ تیره تری دارد و این تیرگی نباید با فساد اشتباه گرفته شود.  
  • گوشت تازه سفت بوده و قابلیت ارتجاعی مناسبی دارد. وجود چروکیدگی، خشکی، شلی و حالت چسبناکی در گوشت با تازگی آن در تضاد است و در صورت مشاهده باید به سلامت گوشت مشکوک شد.     
  • گوشت تازه بوی مطبوعی دارد و در صورت استشمام بوی ترشیدگی یا تعفن، گوشت فاسد شده است.   

خرید آنلاین گوشت مورد نیاز رستوران و هتل    

* یکی از مراکز معتبر در زمینه عرصه دام زنده به صورت آنلاین است. خرید از این مرکز امتیازات مثبتی دارد که عبارتند از:  

  • تنوع بالای محصولات و عرصه انواع گوسفند در نژادهای مختلف      
  • عرضه گوسفندان پرواربندی شده در مناطق ییلاقی که بالطبع گوشتی باکیفیت و تازه خواهند داشت.     
  • قیمت تمام شده گوسفند در این مرکز در مقایسه با مراکز خرید حضوری، مناسب تر است و قیمت بر اساس نرخ اتحادیه تعیین می شود.     
  • دام های عرضه شده زیر نظر دامپزشکان هستند و سلامت گوسفندان خریداری شده توسط کارشناسان مربوطه احراز شده است.     
  • ذبح دام در محل مورد نظر شما انجام می شود و مشاهده دام قبل از انجام ذبح امکان پذیر است.      
  • به همراه گوسفند یا گوسفندان خریداری شده، یک قصاب نیز توسط مرکز به آدرس ثبت شده توسط شما ارسال می شود. به این ترتیب مشکلی بابت ذبح، خرد کردن و کندن پوست گوسفند وجود نخواهد داشت.