قصاب رایگان در محل برای ذبح انواع دام چگونه امکان پذیر است؟

قصاب رایگان در محل

اعزام رایگان قصاب در محل قطعا برای کسانی که به دنبال قربانی کردن انواع دام هستند یک خبر خوش است. اما چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

ذبح انواع دام

در کشور ما، مراسمات مختلفی برگذار می شود که شامل آداب و رسوم مختلفی هستند. یکی از این رسومات، ذبح گوسفند زنده است که انجام صحیح و بی دردسر آن یک دغدغه است. این کار در مراسماتی چون عروسی، استقبال از حجاج یا زوار، بهبود و شفای بیمار، دوری از بلا و بیماری، متولد شدن فرزند و … انجام می گیرد. یکی از نکات بسیار مهم در ذبح، انجام آن طبق اصول بهداشتی است.

دامداری برادران تیموری-ارسال قصاب رایگان در محل
خرید آنلاین انواع دام زنده

نکات خرید دام زنده

  • انتخاب مراکز دارای تاییدیه دامپزشکی
  • انجام ذبح در کشتارگاه
  • انتخاب محل مناسب برای ذبح
  • پاکسازی محل ذبح
  • امحا فضولات و باقی مانده ذبح
  • بررسی سلامت دام زنده
  • بررسی سلامت لاشه

نکته 1

لازم است که گوسفند مورد نیاز افراد، از مراکزی تهیه شود که از سازمان دامپزشکی تأییدیه دریافت کرده اند. در اینصورت بابت معاینه، واکسینه و کنترل انگل در دام ها جای نگرانی نخواهد بود.

نکته 2

سعی کنید ذبح گوسفند زنده با قصاب را در همان کارگاه های موجود در مراکز انجام دهید. این کار مزایای فراوانی دارد که یکی از آنها، جلوگیری از آلودگی در محیط زندگی و پخش آن است. همچنین با این کار، ذبح به دور از دید کودکان و خانم ها صورت گرفته و از لحاظ روحی-روانی بسیار ارزشمند است. مزایای این کار فقط محدود به موارد ذکر شده نیست و تأثیر فوق العاده ای در کنترل بیماری های مشترک بین دام و انسان دارد. از این بیماری ها می توان به سیاه زخم، تب کریمه کنگو و تب مالت اشاره کرد.

نکته 3

در صورت انجام ذبح در محیط شخصی و غیرکارگاهی، باید به پاکسازی توجه زیادی داشته باشید. برای انجام این کار، جایی را انتخاب کنید که اولاً موزاییکی باشد تا راحت تر بتوان آن را شست. باید به دسترسی به آب و فاضلاب و همچنین تهویه توجه داشته باشید. ضدعفونی کردن وسایل ذبح قبل از استفاده اهمیت زیادی دارد و باید در هر بار استفاده آن را با آب و مواد ضدعفونی کننده کاملاً پاک کرد.

نکته 4

جمع آوری پس ماندهای دام نیز اهمیت زیادی دارد و باید بلافاصله از محیط خارج و سوزانده شود؛ زیرا می تواند عفونت های مختلفی مثل ای کولای و سالمونلا را تولید و منتشر کند. این موضوع در کشتارگاه ها و کارگاه ها به دقت انجام شده و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

نکته 5

لازم است بعد از ذبح، بررسی هایی بر روی لاشه انجام داده تا از سلامت آن مطمئن شوید. گوشت حاصله را نیز نباید بلافاصله مصرف کرد و لازم است مدتی آن را در محیط یخچال با دمای 4 درجه سانتی گراد قرار دهید. با این کار، بسیاری از باکتری های بیماری زا از بین خواهند رفت.

قصاب رایگان در محل

پخش دام قائم، یکی از مراکز فعال در زمینه دام زنده است که دارای مجوز از اداره دامپزشکی است. این مرکز علاوه بر فروش گوسفند زنده، برای رفاه حال مخاطبان خود، قصاب رایگان به محل اعزام کرده و به شهروندان تهرانی خدمت رسانی می کند. فقط کافیست برای دریافت این خدمات با ما تماس بگیرید.

پخش دام قائم
خرید گوسفند زنده برای قربانی